OTOBUS DİYOLOGLARİ  Dahaiyiyararlanmakiinye

Join the forum, it's quick and easy

OTOBUS DİYOLOGLARİ  Dahaiyiyararlanmakiinye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OTOBUS DİYOLOGLARİ

:: Oyun Dışı :: Komik

OTOBUS DİYOLOGLARİ  Empty OTOBUS DİYOLOGLARİ

Mesaj tarafından FaSTaLL Perş. Ekim 28, 2010 8:23 am

Şöför
Malum servis söförümüz sıkışan trafikte hareket edemez halde beklerken (gayet de hakliydi çünkü önündeki arabalar kuyruk olmustu) arkadan kornaya abanan araç sahibine camdan sarkarak "pokemon'muyum lan ben arabaların üzerinden uçayım" diye bağırarak tüm servisi yere yikmisti

Bilet
Mecidiyekoy-I.U Avcilar kampusu otobusune ara duraklarda yaşlı bir Teyze bindi. Yaşlı teyze:
-Evladım biletim yok bir sonraki durakta inip bilet alabilir miyim. Sofor:
-Tamam ama önce içeriye bir sorun.
Teyze arkasını döner ve arkaya doğru yüksek sesle:
-Pardon acaba bundan sonraki durakta inip bilet alabilir miyim?
-----------------
Taksici
Bir gün Bakirköy-Taksim dolmuşuna binmiştim. Aracın ön konsoluna harfli sticker'larla şunlar yazılmıştı: TÜRK SOFÖRÜ EN IÇTEN DUYGULARIN INSANIDIR E, ne var ki bunda, demeyin; devamını okuyun: KEMAL ATATÜRK !!
-----------------

Beni Ara
Bir gun arkadaşımla evimin yakınındaki bir duraktan minibüse bindik.Minibüsün camında kocaman cep numarası yazıyordu, fazla umursamadık ama göze batıyordu; beni ara, diye bağırıyordu resmen. İneceğim yere yaklaşınca şoförün numarasını cevirdim,
-"Müsait bi yerde bırakır misin abi?" dedim.
Adam afalladı, asildi frene.Minibüs yarıldı gülmekten.
-----------------
Lastik
Bir gün Izmir' de Belediye otobüsünde gidiyoruz arkadaşlarla. Bizim arkadaş bos yer buldu ve oturdu. Sonraki durakta da eli bastonlu yaslı bi amca geldi. Arkadaş da kıllığına adama yer vermedi. Adam o arkadasın oturduğu koltuğun yanına geldi ve ayakta arkadaşın yer vermesini bekliyor. Fakat arkadaş yerini vermedi. Neyse adamcağızın da yazık bastonu otobüs hareket ettikçe bi o tarafa bi bu tarafa kayiyo. Arkadaş dayanamadı ve yaşlı amcaya
-Amca bastonun ucuna lastik takarsan kaymaz dedi.
Adam söyle baktı sonra
-o lastiği zamanında baban taksaydı simdi sen olmazdın, ben de orda oturuyor olurdum deyince bütün otobüs koptu.
Arkadaş o gün bu gündür belediye otobüsüne binmez.
-----------------
Orta Kapı
Rumeli - Hisarustu otobüsüyle Taksim'e doğru gidiyoruz. Adamın biri Beşiktaş dolaylarında gayet aceleci bir tavırla
-"Kaptan orta kapıyı rica edebilir miyim?".
Bizim şoför olaya hakim:
-"Tabi abi ayıp ettin. Al == Küfür YasakTıR !!! == [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Senden kıymetli mi?
-----------------
Mükemmel Yer
Olayimiz Sariyer Taksim minibüslerinde gecmekte... Kravatlı, düzgün giyimli bir adam inmek icin ayağa kalkar:
- Sofor bey. Mükemmel bir yerde inebilir miyim? (Herkes kopar) Minibüs sağa yanaşır.
Şöfor:
- Tabi buyrun. Size layık değil ama... (Bu sefer herkes daha beter kopar)
-----------------
Işıklar
-ışıklarda indirir misiniz?
-neden canım? karanlıktan korkuyor musun?
-----------------
minibüs şoförünün yola tükürmek için hareket halindeyken kapıyı açıp eğilmesi ve aşağı düşmesi ve minibüsün, yolcular çığlık çığlığa iken kendi kendine gidip bi arabaya çarpması...*
-----------------
dalgın müşterinin durağı kaçırdığını anladığında,heyecanlanarak telaşlı bir bir şekilde minibüs şoförüne ;
-pardon şoför bey müsait bir yerde iner misiniz?
diyerek sorması ve kabinde şoförün ayar veren cevabı;
-niye abla sen mi sürecen
demesiyle ablanın yaşadığı dumur,iste budur
yaşanmıştır...
---------
minibüs şöförü- lan arkaya doğru ilerleyin hasta etmeyin adamı! kapının önünde duran, öyle mal mal bakma git geri, sen niye sırıtıyosun arkadan? komik bir şey mi var? adamın asabını bozmayın şimdi kenara çeker hepinizi döverim levyeyle!*
bunca hakarete dayanamayan yiğit bir kardeşimiz herkes adına kendini öne atar:
- ya ne sorunlu adamsın be!
bunun üzerine şöför kenara çeker, arkadaşı tek hamlede dışarı alır, ağzını yüzünü dağıtana kadar genç kardeşimizi döver, yol kenarına bırakıp gider. minibüs içindeki yolculardan hiçbiri son duraktan önce inmez
--------------
leman'dan ya da bir arkadaştan hatırlıyorum.
tüm koltukları dolu minübüs yaşlı teyzeye yaklaşır,
yaşlı teyze: ıhhıh... yer yokmuş
şöför: gel teyze, gel! ben zaten ilerde inicem
-----------------
bayram seyman ve kankası minibüste giderler. arkadan bir hanım seymana dokunaraktan:
+(para uzatır) şurdan iki kişi uzatırmısınız?
seyman: (önlerinde oturan iki kişiyi gösterir) şu ikisi iyi mi
-----------------
-sağda durunuz lütfen
- (arkadaş ingiliz herhal, başka nerde duracaksak) bizde sağdan akar trafik zaten birader.
-----------------
."
-----------------
yolcu-müsait bi yerde inebilir miyim?
şoför-(aldırmaz)
yolcu-inebilir miyim demiştim.
şoför-bende cevap vermemiştim bi bildiğim var demek ki.
yolcu-bizimle de paylaşsanız hani aydınlansak.
şoför-hatırası var.
yolcu-ne demek hatırası var.
şoför-(kestirip atarcasına aynı zamanda hem delikanlı hemde duygusal bir tonda)inmek istediğiniz yerde hatundan ayrıldım.
yolcu-(birden yumuşar)ah çok özür dilerim bilmiyordum hatırlatmak istemezdim üzgünüm istediğiniz bir yerde indirebilirsiniz.(bkz: ana yüreği)
ve bütün dolmuş dumur.
-----------------
her zaman ki gibi tıklım tıkış bir dolmuş diyalogu:
söfor: paraları uzatalım lütfen, elden ele abiler ablalar
yaşlı amca: evladım cebimizi bulamıyoruz biz burda!! cık cık cık
münasebetsiz: kemerin hemen altında sağ tarafta amca, solda da var aynısından bi tane...
-----------------
sahil yolundan bostanci istikametinde gitmekte olan dolmuşa yaşlı bir bayan biner.bayan tam bir eski İstanbul hanımefendisidir.gerek giyimi, gerek oturuşu, gerek konuşmasındaki kibarlık ile çevresindekilerin saygı ve ilgisini çeker.teyzemiz gitmek istediği yer için parayı uzatır:
-pardon beyefendi.rahatsız ediyorum ama şuradan bir suadiye uzatırsanız çok memnun olurum.
-tabi hanfendi, ne rahatsızlığı.
para şoföre uzatılır ve yolculuk devam eder.yaşlı ve kibar teyzemizin kibarlığı, *** giyimi ve güler yüzü diğer yolcuların içini ısıtmıştır adeta.
suadiye'ye gelindiğinde teyzemiz inmek ister ve bunu şoföre yine o kibarlığı ile bildirir:
-pardon şoför bey.mümkünse müsait bir yerde indirir misiniz?
şoför sağa yanaşır ve kapıyı acar fakat araç hala yavaşça hareket halindedir.teyzemiz yaşlı olması nedeniyle inemez ve dolmuşun tamamen durmasını bekler.fakat sofor acelesi varmışçasına yavaşça ilerlemekte ve bayanın inmesini beklemektedir.dolmuşun bir turlu tamamen durmamasına kızan kibar teyzemiz şoföre seslenir:
-ulan ….venk paraşütle mi inicez!
-----------------
Ankara’da oran sitesine kalkan dolmuşlara kadının biri geliyor ve dolmuşun şoförüne :
-pardon şoför bey oran kalkıyor mu?
-siz binin kalkar hamfendi..
-----------------
minibüs seyir halindedir. arkadaki yolculardan bir kadın; "incek vaaarr!" var diye bağırır. şoför duymaz. kadın birkaç metre sonra yine ciyaklar. şoför bu sefer duyar ve uygun bir yere yanaşmaya çalışır. fakat kadın tetiklenmiştir bir kez, yine yırtınırcasına bağırır; "inceeeekk var şöfürr bey!" sonunda minibüs durur, kadın aşağı inmeyi başarır. show sırası şofördedir artık. şoför arkaya doğru dönüp seslenir; "başka heyecanlı yolcu var mı?"
-----------------
focus'uyla yolda sakın sakın giden bir elemanın arkasına bir dolmuş dayanır, yavaş gittiği için de kornaya asılır. araçtaki eleman bir takım el kol hareketleri yaptıktan sonra ikisi birlikte sağa çekerler. arabasından inen eleman dolmuşçunun yanına giderek, "ne kornaya bas iyon lam?!" der. elemanın her bir yerinde bulunan piercing ve dovmeleri gören dolmuşçu da aynen su şekilde bir karşılık verir: "ne var ulan; değişik!"
-----------------
Eskişehir de yaşlı bir teyze dolmuş kırmızı ışıktayken inmek ister.bu esnada arkadan hızla motosikletli bir genç gelmektedir.talihsiz delikanlı sağa dönüş yapacağı için durmayacaktır.işte tam o anda dolmuşun kapısı açılır ve hızla gitmekte olan genç kafasına aldığı "çotadanak" darbesiyle kendini yerde bulur.alttan motosiklet yerde devrik bir şekilde sürünerek gitmeye devam ederken delikanlı yere serilmiştir.inmek isteyen yaşlı teyze yerde iki seksen baygın yatmakta olan gence o an dolmuşun içinde olanların bir ömür boyu unutamayacağı sözleri söyler:
-evladım az bekle, önce ben ineyim sonra sen binersin!!!
-----------------
şoför: arkadan vermeyen var mi?
gülüşmeler.. (buna hala gülen var demek evet)
yolcu: kaptan az önce eline verdik ya
biraz sonra yolcu ineceği yere gelmiştir.
yolcu: köşede inebilir miyim?
köşeyi 20 metre gectikten sonra durulur
şoför: birader kusura bakma biraz geçirdik ama..(ulan sen kime laf sokuyon)
-----------------
yolcu: şoför bey ışıklarda durur musunuz?
şoför: kırmızı yanarsa niye durmayım abla
-----------------
minibüs tam gaz giderken kapıya yanaşan bir bayan;
-kapıyı açar mısın?
-kapıyı açarsam düşersin, inmek istiyorsan adam gibi söylesene be kardeşim!
-?
-----------------
dolmuşa, şoförün tanıdığı bir kişi biner:
kişi : selamın aleyküm ahmet abi.
şoför :ve aleyküm selamm....
kişi : nasıl gidiyor abi?
şoför : tekerlekler dönüyor biz de gidiyoruz işte...
-----------------
bugün yaşandı;
kadın: ....oteline gitcem, oradan geçer mi?
şoför: geçer abla...
kadın: ama ben oraları pek bilmiyorum beni gelince indirir misiniz.
şoför. olur abla...
kadın: unutmayın ama...
şoför: ya belki unutabilirim siz yakın bi yerlere gelince beni haberdar edin
-----------------
saat sabah 8:00 civarında, bolu şehrinden gelmişim, otogar-bakırköy minibüsüne binmişim, gece yolculuğu yaptığım için tek derdim ve de düşüncem uyumak. o gece minibüs fiyatlarına zam gelmiş ve her ücreti uzatandan gerekli açıklamalar yapılarak ek ücret talep edilmekte. herkes mırın kırın ederek ek ücreti öderkene bir dirençli şahsiyet diyaloğun şu şekilde gelişmesine neden olur (bu arada şoför Karadenizlidir):
şofer- yüzbinlira daha vereceksinuz.
yolcu- ne yüzbini be tamam işte
ş- zam celdi
y- ne zammı duymadık biz zam falan
ş- gece yarisu yaptilar daa
y- ne zammı kardeşim zam olsa tlevizyondan duyardık
ş- oldu deyrum ne uzataysun,
y- televizyon demedi be
ş- ula cit o zaman televizyona bin ne pineysun minibuse, televizyon dememişmiş, sançi televizyona bineyi (söylenir durur bizde tebessümlere neden olarak)
-----------------
fazla öss çalışmaktan beyni sulanmış öğrenci dersane dönüşü minibüse biner, lakin aklı büyük ihtimalle o gün çözdüğü testlerde takıldığı herhangi bi soruyla meşgul.
-müsait bi yerde inebilir miyim?
diyerek arka kapıya yönelir fakat şoför durunca arka kapıyı açmamıştır. genç, şoföre seslenir:
-arka sayfayı açar mısınız?

dolmuşa, şoförün tanıdığı bir kişi biner:
kişi : selamın aleyküm ahmet abi.
şoför :ve aleyküm selamm....
kişi : nasıl gidiyor abi?
şoför : tekerlekler dönüyor biz de gidiyoruz işte...

Eve gitmek üzere Bakırköy dolmuşu bekliyordum. Sigaramın kalmadığı aklıma gelince önünde durduğum Tekel bayiine girecekken minibüs geldi. Apar topar bindim.
Şoföre parayı uzatıp,
-'Bir Monte Carlo' dedim! Adam birkaç saniye yüzüme bakıp,
- 'Abi bu Bakırköy'e gider' diye cevap verdi!
İşte o an benim ve şoförün bittiği andır

ankarada, cok sicak bir gunde, dolmustaki bir kokona yelpazesiyle
"-şöfeer bey klimayi acar misiniz cok sicak olduu" demisti. pala biyikli şöfer amca teyzeyi bi sure suzdukten sonra, kapiyi acip acip kapatmaya basladi, ki ondan sonra dolmusca yarildik
zaten.

----------------
bugün yaşandı;
kadın: ....oteline gitcem, oradan geçer mi?
şoför: geçer abla...
kadın: ama ben oraları pek bilmiyorum beni gelince indirir misiniz.
şoför. olur abla...
kadın: unutmayın ama...
şoför: ya belki unutabilirim siz yakın bi yerlere gelince beni haberdar edin
-----------------
saat sabah 8:00 civarında, bolu şehrinden gelmişim, otogar-bakırköy minibüsüne binmişim, gece yolculuğu yaptığım için tek derdim ve de düşüncem uyumak. o gece minibüs fiyatlarına zam gelmiş ve her ücreti uzatandan gerekli açıklamalar yapılarak ek ücret talep edilmekte. herkes mırın kırın ederek ek ücreti öderkene bir dirençli şahsiyet diyaloğun şu şekilde gelişmesine neden olur (bu arada şoför Karadenizlidir):
şofer- yüzbinlira daha vereceksinuz.
yolcu- ne yüzbini be tamam işte
ş- zam celdi
y- ne zammı duymadık biz zam falan
ş- gece yarisu yaptilar daa
y- ne zammı kardeşim zam olsa tlevizyondan duyardık
ş- oldu deyrum ne uzataysun,
y- televizyon demedi be
ş- ula cit o zaman televizyona bin ne pineysun minibuse, televizyon dememişmiş, sançi televizyona bineyi (söylenir durur bizde tebessümlere neden olarak)
-----------------
fazla öss çalışmaktan beyni sulanmış öğrenci dersane dönüşü minibüse biner, lakin aklı büyük ihtimalle o gün çözdüğü testlerde takıldığı herhangi bi soruyla meşgul.
-müsait bi yerde inebilir miyim?
diyerek arka kapıya yönelir fakat şoför durunca arka kapıyı açmamıştır. genç, şoföre seslenir:
-arka sayfayı açar mısınız?
+REP xD
FaSTaLL
FaSTaLL
Admin
Admin

Rep Puanı : 2920

https://oyun-yuqle.yetkin-forum.com

:: Oyun Dışı :: Komik